Ekspresowe zwalczanie prusaków

Któregoś dnia postanowiłam zrobić sobie dzień dla siebie. Nagrzałam wody w wannie i przygotowałam sobie kąpiel ze świecami i płynami do kąpieli. Wiedziałam, że wtedy poprawi się mój nastrój zakłócony po całym tygodniu ciężkiej pracy. Zakupiłam w tym celu nowe sole do kąpieli i musujące kule. Zadowolona, zanurzyłam się w ciepłej wodzie z pianą. W pewnym momencie, coś zakłóciło mój wypoczynek. Dostrzegłam kilka brzydkich robaków. 

Prusaki do likwidacji 

zwalczanie prusaków w WarszawieOkazało się, że w moim domu pojawiły się prusaki. To insekty które najczęściej zamieszkują łazienkę i mają zamiłowanie do wilgotnych pomieszczeń. Dowiedziałam się, że często przenoszą się z łazienek do kuchni, gdzie mogą znaleźć pożywienie. Uwielbiają marchewki, cukier i różne produkty piekarnicze. Wiedziałam, że muszę działać szybko, ponieważ jeszcze zdążyłyby przejść do mojej kuchni. Było tutaj konieczne zwalczanie prusaków w Warszawie, ponieważ uważałam, że lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, niż próbować domowych metod, które mogą być zawodne. Zależało mi, żeby pozbyć się problemu jak najszybciej. A pomoc profesjonalistów z pewnością będzie szybsza niż próbowanie czegoś samemu. Jeżeli chodzi o zwalczanie prusaków, to najczęściej stosuje się do tego metodę żelową. Taką też stosowała firma, z której usług miałam okazję korzystać. Żele to taki łakomy kąsek dla prusaków, chętnie się nim częstują. Później wracają do swoich gniazd i zaczynają czuć się podtrute. Nie magazynują pożywienia, bardziej dbają same o siebie, dlatego nie przyniosą żelu do gniazda, jednak inne prusaki czasami zjadają swoich towarzyszy i w ten sposób same ulegają zatruciu. Efekt żelu wtedy się nasila, ponieważ jeden insekt zje drugiego owada i pojawia się efekt domino. Byłam ciekawa, jak ten sposób zadziała w przypadku naszych insektów. Panowie rozmieścili żel po pomieszczeniu bardzo dokładnie, oczywiście w miejscach niedostępnych dla zwierząt domowych. Po jakimś czasie chyba coś zaczęło działać, bo prusaki zaczęły wychodzić z kryjówek ospałe, bez celu.

Trutka po kilku dniach wyniszczyła wszystkie prusaki obecne w moim domu. Byłam zadowolona, ponieważ nie musiałam obawiać się, że przeniosą się do kuchni. Pozostały w łazience i tam też zostały zlikwidowane. Ekipa wykonująca u mnie dezynsekcję była bardzo profesjonalna i szybko pomogła mi pozbyć się problemu insektów. Nie mogłam się nadziwić, jak w krótkim czasie pozbyłam się całego gniazda niechcianych prusaków. Domowymi sposobami na pewno nie dałabym sobie rady z całkowitym ich usunięciem.