Dobrej jakości zawory Argo-Hytos

Zawory występują w kilku odmianach : kulowe dwudrożne, trójdrożne: typ L i T i czterodrożne: typ X w rozmiarach od DN4 do DN50. Zawory występują z gwintami metrycznymi lub calowymi w odmianach z gwintami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. W zależności od modelu, mogą pracować pod ciśnieniem maks. 500 bar.  Firma Argo-Hytos może poszczycić się  szeroką ofertą dobrych jakościowo zaworów.

Zawory hydrauliki Argo Hytos

zawory Argo-HytosWyjątkowe zawory Argo-Hytos to nie tylko zwykłe odcinające urządzenia, ale również sterujące kierunkiem lub natężeniem przepływu cieczy roboczej. W zależności od modelu, mogą pracować pod ciśnieniem do 500 bar. Występują jako przełączające, dławiące, zwrotne, dławiąco – zwrotne, sterowane (zamki hydrauliczne), odcinające oraz zabezpieczające. Wykonane z materiałów: stal węglowa ocynkowana. Na życzenie firma posiada również zawory wykonane ze stali nierdzewnej. Elementem występującym w każdym układzie zasilanym za pomocą cieczy są zawory hydrauliczne. Obowiązkowo każdy układ należy wyposażyć w zawór przelewowy (bezpieczeństwa) oraz zwrotny do zabezpieczenia pompy hydraulicznej w wersji pojedynczej czy bliźniaczej. Reszta elementów zapewnia kontrolę i regulację parametrów oraz charakteru przepływu, a także sterowanie kierunkiem przepływu i ruchem odbiorników.  Kilkadziesiąt zaworów hydraulicznych różniących się nie tylko funkcją, którą pełnią w układzie, ale także kluczowymi parametrami działania. W ofercie firmy znajdziemy chociażby chociażby akcesoria, których wytrzymałość przepływu cieczy osiąga nawet do 320 litrów na minutę, ale także wykorzystują ciśnienie dochodzące do 500 bar. Firma Argo-Hytos dysponuje również akcesoriami przełączającymi czy kompatybilnymi z nimi adapterami. Zawory hydrauliczne występują w układach hydraulicznych pełniąc różne funkcje i role. Wyróżniamy ich trzy rodzaje. Zawory sterujące kierunkiem przepływu, które najczęściej występują w układach hydraulicznych, a rozróżniamy wśród nich rozdzielacze hydrauliczne i zawory odcinające: sterujące ciśnieniem: zawory odpowiedzialne za sterowanie ciśnieniem w układzie hydraulicznym.

Ze względu na różne funkcje wyróżniamy: maksymalne, przełączające i przełączające, redukcyjne i regulujące ciśnienie, zawory sterujące natężeniem przepływu,  odpowiedzialne za wartości strumienia oleju hydraulicznego (albo innej cieczy roboczej) dostarczanego do odbiornika np. typu siłownika hydraulicznego. W tej grupie zaworów wyróżniamy : zawory dławiące, dzielniki strumienia i regulatory przepływu. Firma Argo-Hytos gwarantuje dobrą jakość narzędzi hydraulicznych.