Dlaczego warto założyć platformę HR w chmurze?

Według najnowszych analiz audytowych obecnie blisko 40% przedsiębiorstw zdecydowało się na przeniesienie swoich baz danych do chmury, natomiast około 30% pozostałych firm planuje tożsame działania. Innowacyjne oprogramowania bazujące na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu zdalnej infrastruktury ICT pozwalają na zmniejszenie kosztów z zakresu realizacji procesów HR o około 44%.

Nowoczesny system HR w chmurze napędzanej technologią

chmura dla firmPopularny HR Tech stopniowo zostaje wypierany przez innowacyjne oprogramowania typu SuccessFactors, wykorzystującym procesy digitalizacji oraz potencjał IOT oraz AI, który umożliwiają wprowadzanie na rynek nowoczesnych narzędzi zarządzania oraz planowania zmian. Jeszcze kilka lat temu human resources kojarzone było przede wszystkim z działem rekrutacji. Digitalizacja koncepcji nowoczesnych systemów gospodarki sprawiła, że HR stało się fundamentalną częścią przedsiębiorstwa, pozwalającą na przewidywanie trendów związanych nie tylko z potencjałem nowych pracowników, ale również tworzenie szerokich planów biznesowych oraz szkoleniowo- rozwojowych, dzięki czemu firmy mają szansę na efektywniejszą pracę w dobie nowej rzeczywistości, dyktowanej poprzez rozwiązania cyfrowe. Zautomatyzowane rozwiązania, takie jak efektywna chmura dla firm pozwalają na sukcesywne zbieranie informacji na temat nowych kandydatów, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że ich potencjał oraz kompetencje będą w pełni dopasowane do struktury organizacyjnej oraz wymagań zespołu i stanowiska, a za razem umożliwiają kreowanie najlepszych planów rozwoju, celem redukowania ewentualnych luk kompetencyjnych. Nowoczesne oprogramowania SuccessFactors są wyposażone w wydajne narzędzia pozwalające na uzyskanie informacji na temat zaangażowania pracowników oraz bezpośrednio wspiera decyzje dotyczące aktywizacji procesów w obrębie M&A. Wykorzystując najnowsze trendy w obrębie rynku jakimi są fintech, life science oraz innowacyjne modele biznesowe, zdalne platformy HR w znacznym stopniu przyczyniają się również do wzmocnienia pozycji technologicznej przedsiębiorstw. Dzięki zaawansowanym narzędziom oferowanym przez oprogramowania typu SAP HR nie tylko generujemy oszczędności budżetowe, ale także zwiększamy kompetencje w zakresie analityki predykcyjnej oraz zyskujemy możliwość jednoczesnej kompilacji baz danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych.

Dynamiczny ciąg zmian niewątpliwie przyczynia się do generowania zmian w obrębie rynku oraz tworzenia nowych koncepcji biznesu. Dzięki digitalizacji dotychczas udało się m. in. zredukować o blisko 70% standardowych czynności administracyjnych, a dzięki przeniesieniu firmowych aplikacji do popularnej chmury rentowność przedsiębiorstw zwiększyła się o około 20%, czego dowodzą aktualne raporty audytowe.