Dlaczego buduje dachy z trzciny?

Od zawsze uważałem, że praca, szczególnie jeżeli rzeczywiście ma być częścią mojego życia, to nie może sprowadzać się tylko i wyłącznie do samego generowania zysków. Oczywiście kwestie finansowe również dla mnie mają ogromne znaczenie, ale powinny być traktowane na równi z innymi czynnikami. Dachami z trzciny zacząłem się zajmować przede wszystkim dlatego, że zauważyłem zapotrzebowanie na świadczenie tego typu usług pomimo istnienia wielu innych rozwiązań możliwych do wykorzystania jako konstrukcje dachowe.

Moje spostrzeżenia o dachach z trzciny

solidny dach z trzcinyPraca ta jest wymagająca, ponieważ trzeba wszystko realizować dokładnie, ale z dokładnie tych samych powodów jest też bardzo ciekawa, ponieważ każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia i to nie tylko w kontekście właściwego rozmieszczenia pokrycia trzcinowego na wyznaczonej przestrzeni. W moim odczuciu liczy się przede wszystkim zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta. Tym bardziej że nie zawsze klientowi zlecającemu wykonanie nowego dachu musi chodzić tylko i wyłącznie o dach, który skutecznie chroni pozostałe elementy konstrukcji i dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nawet w takiej znakomitej koncepcji, połączone zostały różne rozwiązania. Mam tutaj na myśli przede wszystkim zlecenia na wykonanie dachu trzcinowego, w których to wszystko polega na połączeniu blachy i od zewnątrz warstwy trzciny, która po prostu zdecydowanie poprawi uzyskany wtedy efekt wizualny. Przy takiej pracy kąt nachylenia dachu i grubość wykonanej warstwy trzcinowej mogą być zdecydowanie mniejsze. Solidny dach z trzciny może być też bardzo wytrzymały. Oznacza to między innymi wykonanie takiego zlecenia w tradycyjny sposób. Wtedy najczęściej realizuje coś takiego od podstaw. Wykonuje konstrukcję dachową z uwzględnieniem właściwego nachylenia i otworów kominowych oraz tym podobnych. Dopiero po przygotowaniu poszczególnych wiązek trzciny poprzez ich konserwację i wiązanie przy użyciu miedzianego drutu może przystąpić do kolejnych etapów. 

Wiążą się one oczywiście z koniecznością przebywania na dużej wysokości i dlatego w każdym możliwym przypadku dbam o własne bezpieczeństwo poprzez użycie innych i innych tego typu zaawansowanych rozwiązań z zakresu BHP. Dzięki takim dachom trzcina ma naprawdę ciekawe zastosowanie. Wtedy muszę wszystko właściwie ułożyć i dopasować grubość warstwy. Ze względu na właściwe mocowanie przy użyciu drutów i nie tylko taka warstwa może przetrwać nawet wyjątkowo silne podmuchy wiatrów i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne, które mogą się zdarzyć.