Decyzja o wynajmie sali weselnej

Kiedy zaczynamy planować organizację naszego wesela, jedną z kwestii, którą musimy rozważyć jest to, gdzie chcemy, żeby miało ono miejsce. Chociaż coraz popularniejsze są wesela organizowane w plenerze, ze względu na fakt, iż nie zawsze pogoda sprzyja takiej zabawie, najczęściej decydujemy się na wynajem konkretnej sali weselnej. W tej kwestii mamy kilka różnych możliwości, które powinniśmy rozważyć, zanim podpiszemy umowę o wynajem konkretnego miejsca.

Jak wybrać salę weselną?

sale weselneSala weselna to charakterystyczna przestrzeń, która przede wszystkim powinna być dobrana do naszych potrzeb pod względem lokalizacji i wielkości. Sala powinna znajdować się w tej samej miejscowości – lub w jej bliskim sąsiedztwie – w której będzie odbywał się nasz ślub. Dodatkowo, jej wielkość powinna być dobrana do liczby gości, których chcemy zaprosić do wspólnego świętowania zawarcia małżeństwa. Sale weselne udostępniają nam restauracje, które jednocześnie proponują nam catering i obsługę w czasie imprezy. Wynajem sali restauracyjnej dotyczy zarówno standardowych restauracji, jak i tych, które zlokalizowane są w hotelach. Inną możliwością jest wynajęcie sali, która, np. na co dzień swoje zastosowanie znajduje jako przestrzeń konferencyjna. W takim przypadku musimy dodatkowo zadbać o odpowiedni catering. Przestrzeń konferencyjna jest jednak najczęściej większa pod względem rozmiaru niż przestrzeń standardowych restauracji. Z tego też powodu może się ona okazać dla nas atrakcyjna, jeśli planujemy wydać wesele na bardzo dużą liczbę gości. Po wyselekcjonowaniu sal dobranych pod względem lokalizacji i wielkości, możemy skupić się na dodatkowych opcjach, jakie są nam w niej proponowane (np. wspominany catering), ale również na samej stylistyce sali, która jest bardzo ważna, jeśli planujemy zorganizować nasz ślub i wesele w określonej tematyce lub kolorystyce. Na szczęście, obecnie na rynku znajdziemy sale charakteryzujące się bardzo dużą różnorodnością, dzięki czemu bez większego problemu znajdziemy miejsce, które idealnie będzie pasowało do naszej koncepcji często wymarzonej jeszcze przed laty lub zaplanowanej we dwoje jako spełnienie najskrytszych marzeń związanych, np. z pasjami.

Kiedy wybieramy salę weselną, musimy również wziąć pod uwagę jej dostępność w określonym przez nas terminie. Powinniśmy być przygotowani na to, iż niektóre lokalizacje mają zarezerwowane terminy nawet na kilka lat na przód, co może ograniczyć ostatecznie wybór sal weselnych, które znajdą się na naszej wstępnej liście możliwości.