Czyszczenie i konserwacja auta

Dobre, mocne i zadbane auto potrafi być dumą każdego mężczyzny. Jednak przy regularnym użytkowaniu samochodu pojawiają się różne problemy, na przykład trudne do wyczyszczenia przybrudzenia. Efektem tego jest fakt, iż zarówno karoseria, jak i wnętrze stopniowo tracą na swym pięknie. Dzisiiejszy rynek oferuje nam rozwiązanie, która potrafią temu zapobiec.

Jak przywrócić samochodowi blask?

detailingRegularne korzystanie z myjni samochodowej często nie wystarcza Owszem, zapobiegnie to nawarstwianiu się brudu i sprawi, że karoseria będzie wyglądać dobrze. Jednak, by pojazd lśnił nowością i nieustannie wyglądał jak świeżo wyprowadzony z fabryki, konieczny jest detailing (nazywany również car detailingiem). Detailing to nic innego jak zestaw usług, w ramach których zarówno karoseria i szyby, jak i wnętrze pojazdu, podlegają starannemu, wieloetapowemu czyszczeniu połączonemu z działaniami renowacyjnymi. W porównaniu ze zwykłym myciem samochodu, auto detailing różni się diametralnie. Nie może być tutaj mowy o szybkim działaniu. Wszystko odbywa się całymi godzinami, przez kilka dni z rzędu. Etap po etapie, z maksymalną możliwą precyzją, na zewnątrz i w środku poajazdu. Tak, żeby pod koniec żaden szczegół nie mógł psuć całkowitego wrażenia, jakie wywołuje Twój pojazd. Co istotne, w trakcie całej „operacji” nie tylko dochodzi do usunięcia przybrudzeń, lecz także – oczywiście w miarę możliwości – usunięcia drobnych defektów. Drobne przebarwienia lakieru, niewielkie zarysowania, wiele z tego typu mankamentów da się w prosty sposób wyeliminować, by nie szpeciły idealnego obrazu auta. Jednocześnie dochodzi tez do polerowania samego lakieru, co jeszcze bardziej poprawia wygląd samochodu. Jest jeszcze jeden krok, który można w ramach auto detailingu wykonać, a mianowicie zabezpieczenie karoserii na przyszłość. Wykonuje się to poprzez nałożenie niewidocznej warstwy ochronnej, która przez pewien czas utrudnia przyklejanie się drobinek pyłu i kurzu.

Warto zauważyć, że najlepsi dostawcy usług z zakresu auto detailingu oferują różne warianty car detailingu. Można więc zlecić samo wieloetapowe czyszczenie, korektę lakieru, ograniczyć się wyłącznie do kół i felg albo tylko do wnętrza, czy wreszcie pozostawić specjalistom usunięcie wgnieceń (i to tak, by nie pozostał po nich ślad). Co ciekawe, można również spotkać się z niedstandardowymi usługami. Doskonałym przykładem są powłoki ochronne – kwarcowe. To idealny materiał, by uzyskać mocną i długotrwałą ochronę zewnętrznych elementów w droższych samochodach.