Czystość w basenie latem

Basen jest genialny dla każdego, kto nie lubi upałów albo kto marzy tylko latem po wyjściu z pracy aby wskoczyć do basenu. Budowa i utrzymanie basenu nie jest taka łatwa jak nam się wydaje, a czasami basen trzeba zaprojektować, w którym miejscu ma być położony jaki ma mieć kształt. Czy aby tylko na tym się kończy? Absolutnie nie, po budowie basenu, kolejną sprawą jest utrzymanie go. 

Utrzymanie basenu środkami czystości

stacja dozowania chemii do basenuZaprojektowanie basenu a jego budowa, to jedno , zaś utrzymanie go i coroczne koszta, to drugie. Koszt średniej wielkości basenu z projektem wyniesie nas około od 6 tysięcy złotych do 15 tysięcy złotych. Później aby nasz basen był nadal piękny i niebieski istotna jest chemia. Bez chloru się nie obejdzie, musi być, bo tylko i wyłącznie dzięki niemu woda jest czysta i nie lgną do niej żadne insekty, warto w tym przypadku mieć po prostu pompę do basenu, w tedy wrzucając kostki chloru do niej ona filtruje wodę i wzbogaca ją w chlor, dzięki czemu możemy cieszyć się wodą. Taka stacja dozowania chemii do basenu nie jest jakoś specjalnie kosztowna, trzeba się liczyć, że maksymalnie do 5 tysięcy złotych możemy na nią zapłacić, ale jeżeli decydujemy się na basen, taka stacja powinna być również przez nas uwzględniana. Jak wiemy chlor nie jest bardzo korzystny dla skóry, dlatego istotny jest miernik do wody, skóry nam wskaże odpowiednią ilość chloru  i sprawdzi czy przekroczyliśmy dawkę czy też nie, warto również zainwestować w pomiar twardości wody, w tedy zobaczymy jakie jest ph wody, bo to jest również bardzo istotne, zwłaszcza dla naszej skóry i dla ludzi z łuszczycą czy skórą atopową. kolejnym potrzebnym wydatkiem są środki na algi. Czasami pomimo chloru i innych środków chemicznych, zielony nalot w postaci alg może robić się i tak. W pierwszym stadium wygląda to tak, że woda robi się mętna, w tedy warto zainwestować w takie środki, bo pomimo chloru do kilku dni zrobi nam się zielony nalot na ściankach basenu. Oczywiście regularne czyszczenie ścianek, tak gdzie kończy się poziom wody jest również wskazany. Nie wolno tego rozbić mydłem, bo woda stanie się mętna. 

Chemia do basenu potrafi być kosztowna, jednak na rynku mamy coraz więcej tego typu kosmetyków, które są tanie i korzystne dla skory. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi posiada basen, wiec środki czystości są już produkowane na masową skalę i na każda kieszeń. Istotne jest również to, ile wody do basenu nam wejdzie, czasami to jest największy koszt jeżeli chodzi o utrzymanie basenu.