Ceny dobrych pessarów kostkowych

Dostępne na rynku pessary kostkowe sprawdzają się zarówno w przypadku nietrzymania moczu, wypadania macicy czy pochwy. Po zatwierdzeniu tej metody leczenia, a także dobraniu odpowiedniego rozmiaru, pacjenta może samodzielnie wkładać oraz wyjmować pessar, co jest znaczącym udogodnieniem. Ten rodzaj pessarów jest najbardziej popularny oraz sprawdzony. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zalet tego rozwiązania. Jakie są najważniejsze wskazania do stosowania tej metody leczenia?

Korzystamy z skutecznych pessarów kostkowych

pessar kostkowy - cenaOferowane pessary kostkowe w kształcie sześcianu ułatwiają zakładanie oraz wyjmowanie. Dzięki zastosowanie perforacji na ściankach i działaniu efektu podciśnienia, pessar nie wypada, natomiast łagodne krawędzie nie powodują dyskomfortu w czasie poruszania się. Solidnie przymocowany sznurek ułatwia wyciąganie, natomiast dostępność w różnych rozmiarach umożliwia idealne dopasowanie do anatomii danej kobiety. Jeżeli interesuje nas dobry jakościowo pessar kostkowy – cena nie jest wygórowana. Za główne wskazania tej metody uznaje się różne stopnie obniżenia pochwy czy macicy. Stosowany może być także w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu. Obniżenie bądź wypadanie może dotyczyć macicy, jelita albo pęcherza moczowego. Zastosowany pessar kostkowy pozwala na uzyskanie wcześniejszej pozycji obniżonych narządów. Efekt podciśnienia dodatkowo sprawia, że pessar odpowiednio przylega, nawet gdy dno miednicy nie jest odpowiednio silne, aby przytrzymać pessar pierścieniowy. Najczęściej pessar kostkowy jest zakładany przez pacjentkę, po wcześniejszej instrukcji ze strony lekarza albo pielęgniarki. Warto pamiętać, iż pessar powinien być wyciągany na noc oraz ponownie zakładany rano. Jeżeli chodzi o działania uboczne tej metody, to są one znikome. Czasem zdarza się, że wyrwie się sznurek z pessara i w takich przypadkach zalecane jest jego wyjęcie przez lekarza. U niektórych pacjentem może się stan nieco bardziej widoczne nietrzymanie moczu po założeniu pessara i wtedy należy skonsultować się z lekarzem. W takich wypadkach pomocna bywa wymiana na pessar cewkowy lub kołnierzowy.

W przypadku nietrzymania moczu, nazywanego inaczej inkontencja albo NTM, choć samo w sobie nie stanowi schorzenia, to może wskazywać na szereg chorób i nie powinno być ignorowane. Jego przyczyny mogą mieć różnorodne podłoża, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W przypadku poszukiwania skutecznej metody leczenia przez lekarzy, powszechnie stosuje się pessar, który nie jest widoczny, nie przeszkadza w czasie codziennych czynności, a jednocześnie daje w pełni zadowalające rezultaty, które pacjentki bardzo szybko zauważają.