Bielizna niezbędna podczas karmienia piersią

 

Okres karmienia piersią nie dla wszystkich mam jest bardzo łatwo. Szczególnie początek bywa trudne nie tylko dla mamy, ale także dla noworodka. Takie osoby muszą się dopiero poznać i nauczyć siebie. Jednak jeśli kobiecie jest dane karmić piersią swoje dziecko to jest największym szczęściarzem. czasami różne powikłania poporodowe czy też choroba mamy niestety dyskwalifikuje ją jako matkę karmiącą dziecko piersią. Dlatego jeśli mamy taką możliwość musimy się cieszyć i korzystać z tego przynajmniej do pierwszego roku życia naszego dziecka.

Niezbędny biustonosz podczas karmienia piersią

wygodny biustonosz do karmieniaZdecydowanie wygoda każdej mamy karmiącej piersią jest bardzo ważna. Oprócz pozycji wygodnej dla naszego maluszka, która umożliwi nam dobre i przyjemne dla obu stron karmienie ważne jest także bielizna mamy. W tym celu musimy z pewnością zakupić wygodny biustonosz do karmienia. Taki biustonosz odpina się od góry przy miseczce dlatego dostęp do piersi jest bardzo łatwe. Kobieta nie musi wyciągać całej piersi dołem lub górą w dziwny sposób. Po to właśnie jest taka bielizna żeby z niej korzystać i w okresie karmienia czuć się wygodnie i atrakcyjnie. Atrakcyjnie ponieważ nie są to brzydkie biustonosze, które wyglądają nieatrakcyjnie i nie nowocześnie. Coraz częściej w sklepach, w których jest dział mama znajdziemy piękną bieliznę i do niej także koszulę do karmienia. To są tylko ubrania lecz cieszę one i są przede wszystkim bardzo wygodne. Oprócz pięknych fasonów biustonoszy czy też fajnych uwodzicielskich i koronkowych koszul do karmienia znajdziemy także bluzki, koszulę wszystko dla kobiet karmiących. Obecnie sklepy z odzieżą mają tak bogaty asortyment, że znajdziemy w nich mnóstwo fajnych i atrakcyjnych ubrań. Żadna przyszła mamusia lub kobieta karmiąca piersią nie musi chodzić w za luźnych t-shirtach od swojego męża. Działy mama we wszystkich sklepach bardzo znanych każdej kobiecie, są przepełnione fajnymi i nie drogimi ubraniami. Warto takie ciuchy zostawiać sobie na przyszłe ciąże i okresy w których będziemy karmić nasze małe dzieci.

Mimo tego, że okres karmienia piersią zazwyczaj kojarzy się wszystkim mamą dobrze to bardzo często początki nie są łatwe. Nabrzmiałe i bo lonce piersi powodują duży dyskomfort u każdej świeżej mamy. Żeby trochę pomóc i złagodzić ból piersi na pewno musimy dobierać odpowiednią bieliznę do karmienia czyli biustonosze odpinany od góry. Cena za taki stanik nie jest wysoka. W popularnych sklepach zapłacimy za niego około 100 do 150 zł. Na pewno przydadzą się przynajmniej dwa takie biustonosze na cały okres karmienia piersią.