Na wielu wyjazdach spotykaliśmy drużyny z zagranicy, których członkowie byli pod wielkim wrażeniem naszych wyrobów. Nic dziwnego, skoro przyzwyczajeni byli do maszynowo szytych ubrań i fabrycznie kutej broni, które nie miały ani tego samego wyglądu, ani trwałości, co przedmioty wykonywane odręcznie. Z początku otrzymaliśmy kilka pytań o możliwość wykonania jakiejś drobnej ozdoby czy elementu stroju, ale z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej zamówień.

Solidny kantor w Warszawie

niezawodny kantor w WarszawieKoledzy z zagranicy oczywiście płacili swoimi walutami, najczęściej euro, i tutaj zaczynały się schody. Wiele banków, w których posiadaliśmy z kolegami z drużyny konta, miało naprawdę duże marże, więc okazywało się nierzadko, że przy wymianie walut traciliśmy często nawet jedną czwartą ceny, co w wypadku naprawdę dużych zamówień dawało duże kwoty. Postanowiliśmy więc nie wymieniać waluty w banku, ale poszukać porządnego kantoru na mieście. Sprawdzony i niezawodny kantor w Warszawie polecił nam ojciec kolegi, który pracował w zagranicznej firmie i często wymieniał tam waluty. Owy kantor nie dość że miał bardzo przystępne ceny, nie narzucał dużych opłat, to jeszcze oferował natychmiastową wymianę gotówki, nawet w bardzo dużych ilościach. Zaczęliśmy więc z owym kantorem współpracę, początkowo na niewielkie kwoty, aczkolwiek z wzrostem zamówień, wzrosła też ilość pieniędzy, jakie należało wymienić. Kantor okazał się być bardzo solidną i rozwiniętą firmą, gdyż zaoferowano nam możliwość wymiany pieniędzy online. Początkowo byliśmy dość sceptyczni do tego typu transakcji, ale po raz kolejny, kantor okazał się firmą solidną i uczciwą. Taka wymiana przede wszystkim była szczególnie wygodna podczas konieczności zamiany waluty o dużych wartościach, których przewożenie po mieście mogło by być kłopotliwe. Wymiana taka była natychmiastowa, a wybraną walutę otrzymywaliśmy na konto już w kilka minut po wykonaniu przelewu, bez żadnych opóźnień. Po dłuższym czasie używania takiej metody wymiany, otrzymaliśmy również możliwość ustawienia stałego trybu wymiany, oraz założenia specjalnego konta w banku, z którym kantor współpracował.

Przelewy na takie konto od razu były zamieniane na polską walutę bez konieczności korzystania za każdym razem z usług kantoru. Dla nas była to opcja idealna, gdyż zamówień wykonywaliśmy często stosunkowo dużo i często, więc wymiana waluty wiązała się z częstym chodzeniem do kantoru, a możliwość stałej wymiany pozwalała nam znacznie zaoszczędzić czas i usprawnić sam proces zamówień.