Bezpieczna detoksykacja alkoholików

Przez całe swoje życie jesteśmy narażeni na kontakt z różnego rodzaju substancjami psychoaktywnymi i uzależniającymi. Jedną z takich substancji którą najwcześniej napotykamy na swej drodze jest alkohol. Spotykamy się z nim wszędzie w domu rodzinnym, na każdej uroczystości lub imprezie. Wbrew powszechnie krążącym opiniom nie wpływa on na poprawę nastroju, czy też rozluźnienie atmosfery, wręcz przeciwnie należy do silnych depresantów. A jeśli chodzi o uzależnienie jest to bardzo proste.

Jak odtruć organizm po alkoholu?

bezpieczne odtrucie alkoholoweAlkohol jest substancją toksyczną, jego zły wpływ na układ nerwowy powoduje zmiany nastroju, myślenia i zachowania. Należy również nadmienić, ze częste stosowanie alkoholu niszczy każdy narząd i organ w naszym organizmie. Jego oddziaływanie psychoaktywne jest tym silniejsze, im większe jest jego stężenie we krwi. Przypuszcza się, że nadmierne spożywanie alkoholu ma wpływ na występowanie około dwustu rodzajów chorób i urazów. Jego nadmiar powoduje również występowanie wielu powikłań psychiatrycznych takich jak  zaburzenia pamięci, toku myślenia i kojarzenia, zubożenia zainteresowań, brak motywacji oraz zdolności planowania. Osoby uzależnione w Polsce mają zapewnioną bezpłatną pomoc fachową oraz leczenie zarówno stacjonarne jak i ambulatoryjne.  Jedynym problemem jest świadome podjęcie decyzji o poddaniu się leczeniu oraz zgłoszenie się na leczenie w stanie stu procentowej trzeźwości. Zazwyczaj zaczyna sieje od uzyskania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, następnie wizyty w poradni leczenia uzależnień. Terapię możemy podjąć w dziennym oddziale terapii uzależnień lub też w całodobowym. Bardzo ważnym elementem leczenia uzależnienia od alkoholu jest detoksykacja. Czyli mowa tutaj o miejscu, które oferuje bezpieczne odtrucie alkoholowe. Najczęściej prowadzone są one wówczas gdy odstawieniu towarzysza silne objawy abstynencyjne. Wówczas możemy skorzystać z pomocy oddziału leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych. Pracują tam doświadczeni lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i terapeuci, którzy potrafią pomóc  w przezwyciężeniu nawet najtrudniejszych okresów odstawienia.

Pamiętajmy więc, że w swoim uzależnieniu nie pozostaniemy sami i zawsze możemy liczyć na pomoc specjalisty w tej dziedzinie. Jeśli zgłosimy się na bezpieczne odtrucie alkoholowe to bardzo ułatwi nam wyjście z nałogu. Kontakt do tego typu placówki z pewnością znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub informacji i ulotek z poradni. Na leczenie możemy zgłosić się każdego dnia niezależnie od pory. Jedynym warunkiem jest nasza całkowita trzeźwość i wola podjęcia leczenia.