Atrakcyjne trasy rowerowe w Europie

Może zdarzyć się tak, że rowerzyści podróżujący po Polsce nabiorą ochoty na zwiedzanie naszego kontynentu na dwóch kółkach. Każda osoba, która chce zacząć podróżować po Europie na rowerze, musi zapoznać się z najlepszymi miejscami, przystosowanymi do przemierzania rowerowego. Dobrze jest także wybrać takie miejsca, które urzekają swoim pięknem, i sprawiają, że podróżowanie rowerem nabiera zupełnie innego wymiaru. Jakie ciekawe miejsca w Europie najlepiej odwiedzić na dwóch kółkach?

Interesująca, europejska wycieczka rowerowa dla każdego

wycieczka rowerowa w europiePlanując wycieczkę rowerową w krajach europejskich, musimy sprecyzować nasze oczekiwania względem terenu, w którym będziemy się poruszać. Jeżeli preferujemy równinne lub lekko pagórkowate tereny, dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie naszych południowych sąsiadów, tj. Czech lub Słowacji. Znajdziemy tam na przykład trasy rowerowe, prowadzące przez spokojne i zaciszne tereny Moraw lub też poprzez malownicze krajobrazy słowackich Tatr. Jeżeli kochamy dobrze rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych, wycieczka rowerowa w Europie musi objąć Niemcy. Znajdziemy tam sieć dróg rowerowych, które prowadzą często wzdłuż rzek. Taka sama sytuacja ma miejsce w Austrii, a wycieczkę do tego kraju możemy połączyć ze zwiedzaniem pięknie i malowniczo położonych zabytków. Jeżeli chodzi o dobrą infrastrukturę rowerową, warto w tym miejscu wspomnieć także o wyspie Bornholm. Ta malutka wyspa, należąca do Danii, słynie z idealnie rozwiniętej sieci rowerowych tras. Z tego względu miejsce to jest bardzo popularne wśród rowerowych turystów z Polski i krajów ościennych. Dla osób uwielbiających ciepło, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty takich krajów jak Hiszpania, Portugalia czy Francja. W tych miejscach będziemy mogli przemierzać tereny nadmorskie wśród skąpanych w słońcu plaż. Szczególnie atrakcyjne pod tym względem są tereny południowej Francji czy wyspy takie jak Majorka, czy Korsyka. Planując wycieczkę rowerową, można skorzystać z oferty firm oraz biur organizujących tego typu wyprawy po malowniczych terenach Europy.

Korzystanie z ofert zorganizowanych biur lub firm, oferujących wycieczki europejskie ma też inną, bardzo ważną zaletę. Podczas przejazdu w grupie, która znajduje się pod egidą takiej firmy, możemy być spokojni w razie wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. Możemy do nich zaliczyć awarie czy wystąpienie objawów osłabienia i osób uczestniczących w wycieczkach. Mamy wtedy pewność, że całość wyprawy będzie przebiegać w odpowiedni i bezpieczny sposób.