Aranżacja wnęrza sklepów

Właściciel sklepu odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie. Musi zamówić towar w takich ilościach, by zawsze był świeży a jednocześnie nie zalegał na półkach, dbać o to by sklep był utrzymany w czystości, płacić na czas faktury oraz miał odpowiedni wystrój. Te czynniki decydują o powodzeniu danego biznesu.

Wystrój sklepów sieciowych

projektowanie wnętrz sieci sklepówAranżując wnętrze sklepu przede wszystkim musimy znać jego wymiary, by odpowiednio dobrać meble. Właściciele małych sklepów z reguły sami dbają o to jak wygląda jego wnętrze. Sami projektują to co ma się znaleźć w sklepie i jakim miejscu ma to być ustawione. Zdarza się też, że korzystają z gotowych rozwiązań lub zamawiają usługi projektanta wnętrz sklepowych. Jednak dla właścicieli małych sklepów korzystanie z architekta wnętrz jest zazwyczaj kosztowną rzeczą i nie porywają się na to. Całkiem inaczej rzecz ma się w marketach, które w większości tworzą sieć sklepów. Tutaj aby nie bawić się w dobieranie przypadkowych mebli sklepowych, właściciele sieciówek korzystają z usług profesjonalnych firm, które projektują wystrój sklepu od początku do końca. Zazwyczaj zakłady produkujące meble przemysłowe mają w swoich usługach projektowanie wnętrz sieci sklepów, co pozwala im na pozyskiwanie sporej ilości klientów. Firma zajmująca się tego rodzaju usługami wysyła najpierw swojego rzeczoznawcę na pomiary sklepu i dopiero po uzgodnieniu wymagań dotyczących wystroju zajmuje się produkcją mebli według wcześniej zrobionego projektu. Jeżeli meble są skończone, zaczyna się „na żywo” projektowanie wnętrz sieci sklepów. W tym momencie projektant wraz z ekipą montażową udaje się na miejsce gdzie znajdują się sklepy sieciowe i rozpoczynają składnie wszystkich elementów. Z reguły praca ekipy montażowej trwa parę dni, ponieważ do zamontowania są lady sklepowe, regały, szafki z podświetleniami, specjalne regały na alkohol, warzywa, chleb. Znaczenie w aranżacji sklepów ma to, z jakich materiałów sklep jest zbudowany ponieważ bierze się to pod uwagę przy montowaniu mebli. Wydaje mi się, że projektowanie wnętrz sieci sklepów jest znacznie trudniejsze niż zaprojektowanie mebli i wystroju domu lub mieszkania. W sklepie trzeba brać pod uwagę rozstawienie wszystkich elementów, takich jak np. chłodnie i wózki dla klientów.

Aranżacja wnętrza sklepu odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ od tego jaki sklep będzie miał wygląd zależy jego popularność wśród klientów, a co za tym idzie płynące z niego zyski. Wnętrze sklepu nie może być przesadzone, tym bardziej, że sklepy sieciowe podlegają z góry ustalonym normom i często odbywają się w nich kontrole.